ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ

Εξοπλίσαμε το σχολείο μας με καινούργιους Ιστορικούς (γεωγραφικούς-πολιτικούς) χάρτες και Πίνακες Ιστορίας & Μουσικής.

Επίσκεψη του Υπ. Εξ. της Δημοκρατίας του Γαραπάγ

Την Τρίτη 14 Μαρτίου οι μαθητές, το εκπαιδευτικό προσωπικό και η Διευθύντρια υποδεχθήκαμε με μεγάλη  χαρά τον Υπουργό Εξωτερικών της Δημοκρατίας του Γαραπάγ Κο. Γκαρέν Μιρζογιάν. Τον συνόδευε ο Πρέσβης της Δημοκρατίας της Αρμενίας Κος. Φατεϊ Τσαρτσογλιάν.  Ο υπουργός περιηγήθηκε στο Νηπιαγωγείο και στις τάξεις του Δημοτικού μας όπου είχε τη δυνατότητα να έχει εγκάρδια συνομιλία με τους μαθητές μας. Κατόπιν στην αίθουσα εκδηλώσεων οι μαθητές παρουσίασαν τραγούδια και χορούς.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΡΕΣΒΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΗΣ ΑΡΜΕΝΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου οι μαθητές, το εκπαιδευτικό προσωπικό, η Διευθύντρια κα. Μινασιάν Χαϊγκανούς και ο Πρόεδρος της Επιτροπής Παιδείας της κοινότητάς μας κος Τακβόρ Οβακιμιάν υποδεχθήκαμε με μεγάλη  χαρά τον Πρέσβη της Δημοκρατίας της Αρμενίας Κο. Φατεϊ Τσαρτσογλιάν.  Ο αγαπητός κύριος Πρέσβης περιηγήθηκε στις τάξεις του σχολείου μας όπου είχε τη δυνατότητα να έχει εγκάρδια συνομιλία με τους μαθητές μας.

Ο κύριος Πρέσβης υποσχέθηκε  την μεγαλύτερη δυνατή συνεργασία με το κράτος της ανεξάρτητης Αρμενίας.